Chlorek Wapnia Dwuwodny

Do zimowego utrzymania dróg używa sie w Polsce głównie sól drogową. Chlorek wapnia stosuje się w niedużych ilościach i tylko wtedy, gdy temperatura jest zbyt niska aby sól mogła pomóc przywrócić przejezdność dróg podczas opadów śniegu i ataków gołoledzi.

Rzadkie stosowanie chlorku wapnia do zimowego utrzymania dróg i chodników wynika nie tylko z tego, że jest on droższy, niż sól drogowa. Jedna z przyczyn takiego stanu rzeczy wydaje się także być niewystarczająca znajomość właściwości i zalet chlorku wapnia oraz korzyści, jakie może przynieść zastąpienie nim soli drogowej.

Chlorek wapnia jest prostym i znanym związkiem nieorganicznym, o dobrze scharakteryzowanych właściwościach. Występuje w przyrodzie w postaci kopaliny i jako składnik solanek. Jest równie! wytwarzany od przeszło stu lat jako produkt przy produkcji sody metoda Solvaya.

Jest skutecznym środkiem chemicznym do zwalczania śliskości i gołoledzi zimowej. Znacznie skuteczniejszym od powszechnie stosowanej soli drogowej. Dostarczany jest w postaci białych płatków o grubości ok. 2 mm.

Produkt pakowany w wytrzymałe worki plastikowe o wadze: 25 kg.

Sól drogowa topi śnieg i lód jedynie do temperatury -6°C, a chlorek wapnia aż do -22°C.

Zastosowanie zimą:
- na padający marznący deszcz,
- na śliskość pośniegową,
- do likwidacji zaległych oblodzeń,
- do likwidacji szronu, śniegu, gołoledzi.

chlorek wapnia

Kontakt

Przedstawiciel Handlowy:
Paweł Wrzosek
tel. 697 762 800

Maciej Wrzosek
tel. 519 854 772

Zamówienia proszę wysyłać na maila:
info@onebrand.com.pl

Transport

transport soli drogowej do warszawyTowar dostarczamy zazwyczaj do 3 dni roboczych w przypadku soli workowanej i do 7 dni w przypadku soli luzem. Wszystko jest zależne od miejsca dostawy oraz pory zamówienia. Soli drogowej oraz innych towarów nie wysyłamy za granicę!

Płatności

płatności za sól drogowąW przypadku soli luzem wystawiamy FV pro formę i wysyłamy transport po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie. Natomiast przy zakupie soli workowane preferowane formy płatności to przedpłata 100% lub gotówka przy odbiorze towaru.

Faktury

faktura za sól drogową

Na cały towar wystawiamy faktury VAT, podatek na sól wynosi 23%. Nie wystawiamy faktur o długim terminie płatności.